Καλή Σχολική Χρονιά

Αγαπητοί γονείς & κηδεμόνες του σχολείου μας,

Ο καθιερωμένος Αγιασμός θα τελεστεί τη Δευτέρα, 12 Σεπτεμβρίου και ώρα 8:30 π.μ. στον αύλειο χώρο του συγκροτήματος της Ακαδημίας. Η προσέλευση των μαθητών/τριών θα πραγματοποιηθεί από την είσοδο της Αράπη 6. Μετά το πέρας του Αγιασμού όλοι/ες οι μαθητές/τριες θα συγκεντρωθούν μπροστά από την είσοδο του σχολείου μας - ανά τάξη, όπου θα καλωσορίσουμε τα πρωτάκια μας. Στη συνέχεια θα περάσουν στις αίθουσές τους. Οι γονείς και κηδεμόνες μπορούν να παραμείνουν στον αύλειο χώρο. Η αποχώρηση θα γίνει γύρω στις 10:30 π.μ. με ευθύνη των γονέων/κηδεμόνων τους. Επιπλέον, σας ενημερώνουμε ότι οι μαθητές/τριες θα παραλάβουν μέρος των σχολικών βιβλίων τους και το σημείωμα για την αγορά των σχολικών τους αντικειμένων.

Βεβαιώσεις δικαιολόγησης απουσίας των γονέων/κηδεμόνων από την εργασία τους λόγω προσέλευσης στην τελετή του Αγιασμού θα δοθούν μετά την αποχώρηση των μαθητών/τριών στις 11:00 π.μ.

Από την Τρίτη, 13 Σεπτεμβρίου το πρόγραμμα του σχολείου (πρωινό & ολοημέρου) θα εξελίσσεται κανονικά. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την αναμενόμενη στήριξή σας στο κοινό μας έργο.

Αγαπημένοι/ες μας μαθητές/τριες φορέστε το καλύτερο χαμόγελό σας και ελάτε να ξεκινήσουμε το ταξίδι μας στον κόσμο της γνώσης και της δημιουργίας…