Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού, 2023

Η Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού πραγματοποιήθηκε στις 10 Οκτωβρίου 2023, αντί της καθιερωμένης ημέρας 29 Σεπτεμβρίου, εξαιτίας εργασιών που συνέβαιναν στον προαύλιο χώρο του σχολείου μας. Την δεύτερη και τρίτη σχολική ώρα, οι μαθητές και οι μαθήτριες της Ε’ και της ΣΤ’ τάξης συμμετείχαν σε αγώνες ποδοσφαίρου και μπάσκετ. Οι αγώνες άρχισαν με την αναμέτρηση κοριτσιών Ε'-ΣΤ' στο μπάσκετ και των αγοριών αντίστοιχα. Στη συνέχεια, τα αγόρια και τα κορίτσια συμμετείχαν με την ίδια σειρά στο ποδόσφαιρο. Τα αγόρια της ΣΤ' τάξης επικράτησαν στον αγώνα ποδοσφαίρου και μπάσκετ. Τα κορίτσια της ΣΤ' ήρθαν ισοπαλία στον ποδοσφαιρικό αγώνα, ενώ νίκησαν στον αγώνα μπάσκετ.

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: Δούλης Μάριος (Π11), Βάρφης Χρήστος (δάσκαλος ΣΤ' τάξης), Τσακτσίρα Παρασκευή (δασκάλα Ε' τάξης)