Δράση συμπερίληψης, 2022

Στα πλαίσια της Παγκόσμιας Ημέρας Ατόμων με Αναπηρία (3 Δεκεμβρίου), οι μαθητές/τριες των Α΄ και Β΄ τάξεων του Σχολείου μας, στις 25 Νοεμβρίου και 2 Δεκεμβρίου 2022, υποδέχτηκαν με χαρά τους μαθητές/τριες του 1ου Ειδικού Δημοτικού Σχολείου Ιωαννίνων, έπαιξαν παιχνίδια γνωριμίας, ζωγράφισαν και παρουσίασαν τον εαυτό τους, έπαιξαν μουσικές καρέκλες με τη συνοδεία φλάουτου από τον Μουσικό μας, διασκέδασαν, στόλισαν όλοι μαζί το χριστουγεννιάτικο δέντρο και έψαλαν χριστουγεννιάτικα κάλαντα και τραγούδια. Δεν έλειψαν τα κεράσματα και τα δώρα, καθώς και η υπόσχεση πως θα ξανανταμώσουμε πολύ σύντομα. Σας Ευχαριστούμε! Ήταν τιμή μας που μας επισκεφτήκατε!

Υπεύθυνες εκπαιδευτικοί: Βασιλική Δασκάλου (Α' τάξη), Κυριακή Παπαδοπούλου (Β' τάξη)

Οι μαθητές/τριες των Α΄ και Β΄ τάξεων υποδέχονται τους μαθητές/τριες του 1ου Ειδικού Δημοτικού Σχολείου Ιωαννίνων