delf prim thub

Ευχές για καλή επιτυχία στους μαθητές/τριες της Στ? τάξης του Σχολείου μας που συμμετέχουν την Κυριακή 21 Ιουνίου 2020 στις εξετάσεις πιστοποίησης γλωσσομάθειας DELF Prim επιπέδου Α1 και Α2, πτυχίο γλωσσομάθειας που χορηγεί το Γαλλικό Υπουργείο Παιδείας ενώ το Διεθνές Κέντρο Παιδαγωγικών Σπουδών (CIEP), δημόσιο ίδρυμα του Γαλλικού Υπουργείου Εθνικής Παιδείας, εξασφαλίζει την παιδαγωγική και διοικητική του διαχείριση.

Το σχολείο μας συμμετέχει για έκτη συνεχή χρονιά με απόλυτη επιτυχία και υψηλές επιδόσεις, στις εξετάσεις πιστοποίησης γλωσσομάθειας, συμβάλλοντας στην ξενόγλωσση εκπαίδευση των μαθητών-τριών μας με την εξασφάλιση των κατάλληλων συνθηκών για την σωστή προετοιμασία και υποστήριξη τους.

• Περιγραφή για το DELF Δημοτικού εδώ
  • ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ-ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ? DELF PRIM A1 ? A2 ΙΟΥΝΙΟΣ 2020 εδώ
  • Μέτρα ασφαλείας για τη διεξαγωγή εξετάσεων Delf / Dalf / Sorbonne Ιουνίου 2020 εδώ

Υπεύθυνη εκπαιδευτικός: Τζακώστα Ζαμπέτα ΠΕ05