Χριστουγεννιάτικη Εκδήλωση του Σχολείου μας, 2023

Χριστούγεννα πλησιάζουν, οι άνθρωποι γιορτάζουν με καλοσύνη στην καρδιά, «ντυθείτε» όλοι γιορτινά, για να βγουν τα όνειρα αληθινά.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες των Α΄ και Β΄ τάξεων του Σχολείου μας, σας προσκαλούν στη Χριστουγεννιάτικη Γιορτή που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου 2023, στις 19.45 στην Αίθουσα Αρχιεπισκόπου Σπυρίδωνος Ζ.Π.Α.

Χρόνια και χρόνια μελομακάρονα και κουραμπιέδες τρώγανε τα μουστάκια τους κάθε Χριστούγεννα στον πιο αστείο πόλεμο του κόσμου... Μια μέρα όμως μια χιονοθύελλα τα άλλαξε όλα. Ο φον Κουραμπιές, ο κόμης Μελομακαρόνης, μια νηστική αρκούδα, ένας ξενύχτης σκίουρος, ένας κηπουρός ονείρων κι άλλοι χαρακτήρες, στην πιο αλλιώτικη χριστουγεννιάτικη περιπέτεια!

Στον ίδιο χώρο θα λειτουργεί Εορταγορά από τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου 19:00-21:00

xmas01

Διασκευή - διαμόρφωση κειμένου: Παπαδοπούλου Κυριακή, Δασκάλου Βασιλική