Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος υποψήφιων μόνιμων εκπαιδευτικών αυξημένων ακαδημαϊκών προσόντων Πρωτοβάθμιας για απόσπαση διάρκειας ενός σχολικού έτους (2017-2018), στα Πειραματικά Δημοτικά Σχολεία Ιωαννίνων

Έχοντας υπόψη τις διατάξεις του ν. 4386 (ΦΕΚ 83/Α/11.5.2016), ιδίως δε την παρ. 6 του άρθρου 33 με την οποία ρυθμίζονται η διαδικασία και τα κριτήρια για τις αποσπάσεις διάρκειας ενός σχολικού έτους μονίμων εκπαιδευτικών, το Επιστημονικό Εποπτικό Συμβούλιο των 1ου και 2ου Πειραματικών Δημοτικών Σχολείων Ιωαννίνων

καλεί

για το σχολικό έτος 2017-2018τους υποψήφιους εκπαιδευτικούς να συμπληρώσουν και να υποβάλουν αίτηση ηλεκτρονικά στη διεύθυνση:

από τη Δευτέρα 12/6/2017 μέχρι και την Παρασκευή 16/6/2017. Επίσης έχουν τη δυνατότητα να καταθέσουν τα δικαιολογητικά και αυτοπροσώπως ή με συστημένη επιστολή στο ΕΠΕΣ πρώτης προτίμησης. Αναλυτικά η Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος εδώ.

Η μοριοδότηση των εκπαιδευτικών θα γίνει με βάση τα κριτήρια της Υπ. Απόφασης Φ.361.22/116672/Δ1 (ΦΕΚ 2788/Β΄/15-10-2012) για τις θέσεις με θητεία εκπαιδευτικών που δεν υπηρετούσαν στο σχολείο πριν την προκήρυξη της θέσης, (σελ. 5 στο ΦΕΚ) χωρίς τη διενέργεια συνέντευξης. Δείτε τα κριτήρια αξιολόγησης εδώ.

Επισημαίνεται ότι οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί έχουν τη δυνατότητα να δηλώσουν μέχρι πέντε προτιμήσεις σε Π.&Π.Σ. που υπάρχουν κενές θέσεις του κλάδου τους και μπορούν να συμμετέχουν στη διαδικασία εφ? όσον έχουν διδακτική προϋπηρεσία τέσσερα έτη.

Για να δείτε τον πίνακα κενών θέσεων πατήστε εδώ, ενώ για το υπόδειγμα Αίτησης εδώ.