OLOHMERO

Σύμφωνα με την αριθ. 71858/Δ1/03-05-2017 εγκύκλιο που μας έχει αποσταλεί από το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων σχετικά με τη λειτουργία του Ολοήμερου Προγράμματος των Ενιαίου Τύπου Ολοήμερων Δημοτικών Σχολείων, όσοι από τους γονείς επιθυμούν το σχολικό έτος 2017-2018 τα παιδιά τους να συμμετέχουν στο Ολοήμερο Πρόγραμμα, θα πρέπει μέχρι τις 12/06/2017 να καταθέσουν τα απαραίτητα δικαιολογητικά εγγραφής στη διεύθυνση του σχολείου.

Δικαιολογητικά εγγραφής: α) αίτηση δήλωση γονέα / κηδεμόνα, β) βεβαίωση εργοδότη ή κάρτα ανεργίας ή βεβαίωση ότι ανήκουν σε ευπαθείς κοινωνικές ομάδες.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη Λειτουργία του Ολοήμερου Προγράμματος των Ενιαίου Τύπου Ολοήμερων Δημοτικών Σχολείων για το σχολικό έτος 2017-2018, πατήστε εδώ.

Για να κατεβάσετε την αίτηση για την εγγραφή στο Ολοήμερο Πρόγραμμα πατήστε εδώ.