Σφάλμα

[sigplus] Κρίσιμο σφάλμα: Ο φάκελος εικόνων mysite/ekdiloseis/2017-18/xmas2017/1PDSioa-xmas2017.jpg υποτίθεται πως είναι μια σχετική διαδρομή προς τον βασικό φάκελο εικόνων όπως έχει οριστεί στον πίνακα διαχείρισης.

Χριστουγεννιάτικη Εκδήλωση του Σχολείου μας, 2017

1PDSioa xmas2017 thub

Ελάτε να βιώσετε την αλληλεγγύη και την αξία της προσφοράς, μέσα από το παραμύθι "Το Πάπλωμα της Αγάπης" την Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου 2017 στις 7.30 το απόγευμα στην αίθουσα Αρχιεπισκόπου Σπυρίδωνος Ζ.Π.Α. Μια παράσταση από τους μαθητές και τις μαθήτριες των Α' και Β' τάξεων του Σχολείου μας.

Δώσε απλόχερα χαρά πρόσφερε ότι έχεις, βοήθησε όσο μπορείς κι αντάλλαγμα μη θέλεις. Το πιο μικρό, το ταπεινό χωρίς καμιά αξία μπορεί για το συνάνθρωπο να έχει σημασία. Ρίξε τους τοίχους γύρω σου, αφέσου στην αγάπη, αυτήν που και ο Χριστούλης μας δίδαξε με πράξη. Η απάντηση στις συμφορές είναι η ανθρωπιά μας, αυτό είναι το πάπλωμα για τα προβλήματά μας.

pattern1

Φτιάξε δικό σου πάπλωμα, φτιάξ? το με ό, τι έχεις.
Βάλε του χρώμα και φτερά, βάλε και φαντασία.
Κάν? το μεγάλο, μαλακό μα ένα έχει αξία.
Βάλε αγάπη μπόλικη, αυτή θα το ζεστάνει.
Θα μαλακώσει την καρδιά, τα βάσανα θα γιάνει.
Αυτός είναι ο πλούτος της ζωής και ο θησαυρός όλης της γης!

{gallery width=450 height=288}mysite/ekdiloseis/2017-18/xmas2017/1PDSioa-xmas2017.jpg{/gallery}

{gallery cols=6 rows=5 width=150 height=120}mysite/ekdiloseis/2017-18/xmas2017/photos{/gallery}

Διασκευή παραμυθιού - διαμόρφωση κειμένου: Στρατηδάκη Σοφία, Μάκη Αικατερίνη
Σκηνική επιμέλεια: Στρατηδάκη Σοφία, Χατζή Αθανασία-Καρολίνα