Σφάλμα

[sigplus] Κρίσιμο σφάλμα: Ο φάκελος εικόνων mysite/ekdiloseis/2015-16/unicef/afisa_unicef_2016.PNG υποτίθεται πως είναι μια σχετική διαδρομή προς τον βασικό φάκελο εικόνων όπως έχει οριστεί στον πίνακα διαχείρισης.

Χέρι με χέρι για την Ειρήνη,τη Φιλία,την Αγάπη

Χέρι με χέρι για την Ειρήνη, τη Φιλία & την Αγάπη

To Σχολείο μας συμμετέχει στο Πανελλήνιο Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα της UNICEF Σχολεία Υπερασπιστές των Παιδιών 2015-2016.  Μέρος των δραστηριοτήτων θα παρουσιαστούν από τους μαθητές της Β΄& Δ΄ τάξης τη Δευτέρα 13 Ιουνίου 2016 και ώρα 12.00 π.μ. στην αίθουσα Αρχιεπισκόπου Σπυρίδωνος ΖΠΑ. Την εκδήλωση υποστηρίζουν οι μαθητές της Α΄& Στ΄τάξης.  Μπορείτε να δείτε το πρόγραμμα της εκδήλωσης εδώ.

Ανταποκριθήκαμε στο κάλεσμα της Ελληνικής Εθνικής Επιτροπής της UNICEF με κεντρικό σύνθημα «Για κάθε παιδί, ίσες ευκαιρίες για ζωή. Όχι στη βία και το ρατσισμό. Ναι στη φιλία και το σεβασμό» και μέσα από ποικίλες δραστηριότητες επιδιώξαμε την υλοποίηση του στόχου του προγράμματος που είναι «η ευαισθητοποίηση των μαθητών/μαθητριών για τα προβλήματα των συνομήλικών τους στον κόσμο, η προώθηση της Σύμβασης των Δικαιωμάτων του Παιδιού και η ενίσχυση του έργου της UNICEF». Διασκεδάσαμε, παίξαμε, προβληματιστήκαμε, μάθαμε πώς μπορούμε να επιλύουμε τις διαφορές μας ειρηνικά, ενημερωθήκαμε για το έργο της UNICEF και το πώς ζουν κάποια άλλα παιδιά στον κόσμο και το κυριότερο, προσπαθήσαμε να βοηθήσουμε κάποια άλλα παιδιά που έχουν λιγότερες ευκαιρίες.

{gallery width=375 height=500}mysite/ekdiloseis/2015-16/unicef/afisa_unicef_2016.PNG{/gallery} {gallery width=533 height=300}mysite/ekdiloseis/2015-16/unicef/prosklisi_unicef_2016.png{/gallery}

Υπεύθυνοι Εκπαιδευτικοί Προγράμματος: Κρομμύδας Παναγιώτης ΠΕ08, Τζακώστα Ζαμπέτα ΠΕ05, Αικατερίνη Τζούμα ΠΕ 06