Η μεγάλη μπουγάδα, Οκτώβριος 2015

Δημιουργική έκφραση, χαρά, συλλογικότητα, φιλία και συνεργασία είναι οι λέξεις που εκφράζουν τη 2η δράση του διασχολικού προγράμματος «Δρω, συμμετέχω, αντιδρώ» στο πλαίσιο της Grande Lessive?, της 18ης έκδοσης της Μεγάλης Μπουγάδας, στις 15 Οκτωβρίου του 2015.

Εννέα τάξεις, του 1ου & 2ου  Π.Δ. Σχολείων Ιωαννίνων χρησιμοποίησαν μανταλάκια και κρέμασαν τα έργα ζωγραφικής τους, σε μέγεθος Α4 σύμφωνα με τις προδιαγραφές της δράσης, στην αυλή της Ζ.Π.Α. Ιωαννίνων. H πολύχρωμη μπουγάδα απλώθηκε κάτω από τον ασυνήθιστα λαμπερό ήλιο του Οκτώβρη, και οι μαθητές συμμετείχαν σε μια εφήμερη, ταυτόχρονη και συλλογική δράση  πολλών ανθρώπων από διαφορετικά μέρη της Γης.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τους διοργανωτές, τη δράση και τους όρους της συμμετοχής θα βρείτε στον δικτυακό τόπο http://www.lagrandelessive.net.

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί:

1ο ΠΔΣ: Τζακώστα Ζαμπέτα (ΠΕ05), Τζούμα Αικατερίνη (ΠΕ06), Κρομμύδας Παναγιώτης (ΠΕ08)
2ο ΠΔΣ: Γκουρογιάννη Ιωάννα (ΠΕ 11), Ελευθεριάδου Λασκαρίνα (ΠΕ 70), Πατλιά Σπυριδούλα (ΠΕ 70), Χειλάκη Αγγελική (ΠΕ 70)