Let's do it Greece, 2015

Το "Let's do it World'' αποτελεί τη μεγαλύτερη εθελοντική καμπάνια περιβαλλοντικής ευαισθητοποίησης σε παγκόσμια κλίμακα με συμμετοχή 108 χωρών και 8.000.000 εθελοντών. Κάθε χρόνο, χιλιάδες πολίτες από κάθε μεριά του πλανήτη, καθαρίζουν τις χώρες τους, περνώντας μήνυμα βελτίωσης και προστασίας του φυσικού και αστικού περιβάλλοντος.

Φέτος το Σχολείο μας συμμετέχει στην εβδομάδα δράσης και εθελοντισμού για τα Σχολεία όλης της χώρας "Let's do it Greece 2015" (20-24 Απριλίου 2015) με αποκορύφωμα τον υποδειγματικό καθαρισμό του Πάρκου Πυρσινέλλα (Γιαννιώτικο Σαλόνι) την Κυριακή 26 Απριλίου 2015 και ώρα 10.30 π.μ.

Ας είμαστε όλοι εκεί μικροί & μεγάλοι να ενώσουμε τις δυνάμεις μας, στέλνοντας ένα ηχηρό μήνυμα για το περιβάλλον και την προστασία του, αποδεικνύοντας για ακόμη μία φορά την ευαισθησία μας και την ενεργό συμμετοχή μας σε κοινές προσπάθειες βελτίωσης του φυσικού & αστικού περιβάλλοντος.

Κύριοι προσκεκλημένοι μας οι γονείς κρατώντας το χέρι των μικρών μαθητών μας.
Σημείο συνάντησης: Κεντρική είσοδος Πάρκου Πυρσινέλλα - (τέρμα Λεωφόρου Δωδώνης-αρχή εθνικής οδού Ιωαννίνων Άρτης).

Let's do it Greece, Πρόσκληση

Την Πέμπτη 26 Μάρτη 2015 δηλώσαμε παρών στην ενημέρωση του Δήμου Ιωαννιτών και βάλαμε το δικό μας αποτύπωμα στο μπλουζάκι-συμβόλαιο του Let's do it Greece 2015.

Συμμετέχουμε στη δράση "Let's do it Greece"

Υπεύθυνοι Εκπαιδευτικοί: Ζάρρα-Φλούδα Μαρία, Τσιούρη Ελευθερία, Τζακώστα Ζαμπέτα